Çocuklar gibi oynayabilmek… Olduğumuz gibi, kendi halimizle, sadece hayallerimizle ve hayallerimizi paylaşmak isteyenlerle en mutlu anlarımızı yeniden yaratabilmek…
Yaratıcı Drama atölyelerinde oyunlar oynuyoruz, çocukluğumuzdaki gibi.. Hatta bazen çocukluğumuzun oyunlarını oynuyoruz. Bildiğimiz, bilmediğimiz belki de unutmuş olduğumuz oyunları oynayarak çocukluğumuzda yaptığımızı yapıyoruz; oynayarak öğreniyoruz. Hatalarımızı öğreniyoruz örneğin, kendimize yaptıklarımızı, yapmadıklarımızı görüyoruz. Neleri yapabilecekken vazgeçtiğimizi ya da farkında olmadığımızı, kendimizi nerede sıkıştırıp neleri görmezden geldiğimizi. Çünkü oyun oynamak; kendimizi, hayallerle yarattığımız dünyanın içine önyargısız, sorgusuz, iddiasız, korkmadan, yeniden bir çocukmuş gibi bırakmak aslında.
Çocukken en mutlu anlarımız, oyunlarla dağıttığımız yalnızlığımız ya da duygularımızı korkmadan ortaya koyarak çoğalttığımız arkadaşlığımız değil miydi? Bu atölyeler ile sizi, içinize giden yoldaki tüm kapıları açan anahtarı bulmaya davet ediyoruz.
4 Aralık Çarşamba günü saat 13.00-15.00 arası dernek merkezimizde başlayacak ve her Çarşamba atölye kolaylaştırıcısı Deniz Kakcığaz rehberliğinde sürdürülecek olan “Yaratıcı Drama” atölyelerine katılmak isteyen üyelerimiz, 0212-275 22 96 veya 0552-426 80 14 no.lu telefonları arayarak veya cep telefonu numarasına mesaj göndererek kayıt yaptırabilirler.